Žiť inak, alebo ako na to aby, sme tu mali Raj na Zemi. A poďme na to cez frantisek.help.

Autor: František Lovíšek | 9.8.2016 o 9:39 | (upravené 9.8.2016 o 9:52) Karma článku: 2,78 | Prečítané:  533x

U skoro všetkých počujem, že teraz nie, nemám čas. A je to jedno o čo ide. Či o stretnutie s blízkym alebo vzdialeným. Či čas na vlastné koníčky a na svoje radosti a voľný čas, alebo aj na čas v zamestnaný na pracovné veci. 

Tak kam sa podel ten čas? Vie to niekto? Hmm. Podľa mňa to všetci vieme, ale nikto s tým nič nerobí, lebo by to od nás chcelo rapídnu zmenu. Zmenu ŽIŤ INAK. A to radšej to pohodlné, nemať čas a žiť ako doteraz. Lebo zmena veľmi bolí. 

A aby som bol úprimný. Tak nebol som iný. Kolotoč práce, honbou za niečim imaginárrnym ako sú peniaze som nikdy nemal čas. Ale raz, raz nastal u mňa moment, kedy som si uvedomil, že to nie je môj život, ale je to život peňazí a tie peniaze robím pre veci ktoré jednak idú bohatým a potom pre veci ktoré si kupujem a v skutočnosti nepotrebujem, len ma nútia žiť v tom kolotoči. Kolotoč ktorý ma ženie pracovať, pracovať pre peniaze a tie peniaze v 90% miniem na veci ktoré nepotrebujem. A tie veci zase potrebujú peniaze pre svoj život, nie môj ale ich. A to sú mesačné paušálne poplatky, údržba a potom keď sa zničia, tak ich znova kúpim v novej verzii.

No a tento kruh je nekonečný, až nastane choroba, alebo najaký zlom v živote, ktorý má núti sa zamyslieť. A potom je len na mne, či si to uvedomím a zastanem alebo sa znova po čase vrhnem do toho kolotoča. 

A ten moment zastavenia nám vždy pošle Boh, Príroda, Vesmír v podobe pre nás niečoho zlého. Zlomená ruka, choroba, smrť blízkeho alebo niekedy drobnosť, ktorá niektorým stačí ako je nádherný pohľad na život. Ale tiež to môže byť narodenie dieťaťa a podobne. Keď sa zamyslíte tak tých príkladov aj vo sovom živote nájdeme viac. A nie je to len jeden signál, vždy ich je viac. Je to len na nás či sme ich objavili. 

Ja som ho objavil. A áno, nie na prvý krát. Koľko znamení mi Boh. Vesmír, Príroda ponúkol kým som Ho pochopil. Ako napríklad som mal hlboké pády morálky, zlomená noha, havárie v aute a nebola len jedna. Ale Boh, Vesmír, Príroda to robil ku mne šetrne. Tak aby sa mi nič skoro nestalo. Len ma upozornil. 

A až nastal zlom a ja som si to uvedomil. Áno, priatelia, nastal zlom a všetko som pochopil. Aký márny bol môj doterajší život. Život pre veci a len o peniazoch a hmote vecí. Nie pre blízky, priateľov, ľudí. A tiež pre Boha, Prírodu, Vesmír. Ale aj pre život v symbióze s prírodou. V láske ku všetkému živému. 

A preto som zanechal konzumný spôsob života.l všetok majetok som rozdal. A žijem v radosti. Mám vždy všetko čo potrebujem. A hlavne mám vždy čas pre druhých. Áno. Idem na stretnutie s priateľom do Bratislavy vláčikom a obetujem pre neho celý deň, lebo je mi milý a chcem byť s ním. Tak si vyhradím čas a nie málo ale hneď celý deň. A potom koľko radosti mám v srdci. Len láska a pokoj. 

A toto ponúkam aj ostatným. Všetkým, ktorí chcú žiť inak. Preto som podal žiadosť o registráciu občianskeho združenia Frantisek.help. Aby som mohol šíriť nový zmysel života. Života v láske k Bohu, Prírode, Vesmíru a blížnemu svojmu. A pomáhať všetkým žiť inak. A nie len myšlienkou ale aj materiálne. Tým ktorí sú sociálne slabí a potrebujú moju pomoc. Reálnu pomoc milosrdenstva a nie len ľútostivý pohľad bez reálnej pomoci. 

Tak priatelia, preto tá moja zmena,. Zmena, aby som naplnil zmysel slova ŽIŤ INAK. Jednoducho s Bohom, Prírodou, Vesmírom s ľuďmi, zvieratami a reálnou prírodou. Skromne a mať čas vždy pre všetkých. Keď ho potrebujú byť tu. 

Tak priatelia, čo vy na to. Chcete reálne zmenu, alebo len to je dobré čo robím a ja sa znova zapojím do kolotoča peňazí a vecí a bez času?

Tak poďme si spraviť Raj na Zemi. A začnime inak žiť. A každý od seba. A postupne všetci. No a to bude potom krása, pokoj a toľko času. No Raj na Zemi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Svätá vojna v českej politike. Ako Okamura bojuje o voličov

Má japonský pôvod, tak predsa nemôže byť rasista. Podľa Tomia Okamuru každý moslim sníva o násilnom džiháde.

KOMENTÁRE

Kotlebova dymová clona zakrýva väčší útok

ĽSNS sa chystá zabrať stovky miest naprieč župami.

SVET

Katalánci majú čas do štvrtka. Španieli ich už zatýkajú

Dvaja aktivisti skončili pre referendum za mrežami.


Už ste čítali?