Bol som pozrieť do Bruselu na croissanty s europoslancom Ivanom Štefancom

Autor: František Lovíšek | 17.7.2016 o 15:54 | Karma článku: 2,02 | Prečítané:  560x

A teraz už vážne. Slovenská asociácia malých a stredných podnikov a živnostníkov dostala pozvánku na pracovné raňajky na tému slovenského predsedníctva v Rade EU a dôrazu jeho priorít na malé a stredné podniky. Tak som išiel.

 

Ivana Štefanca si vážim pre jeho čisté názory, pokoj a rozhľadenosť vízií do budúcnosti. A preto som ho aj krúžkoval ako do nášho, tak aj do EU parlamentu. A viete, že Ivan Štefanec je aj Vice President of SME EUROPE, Cgairman of the Working Group Admninistrative simplification? Ja som to nevedel. A škoda toho.

Viem, že jedna lastovička leto nerobí, ale niekde sa začať musí a takéto príležitosti na nadviazanie kontaktov sú vždy dobré. Hlavné slovo mal Peter Javorčík, stály predstaviteľ SR pri Európskej únii a boli tam aj zástupcovia obdobných združení v EU ako my SAMP

  • Bendt Bendtsen MEP, President of SME EUROPE, Member of the Committeen on Industry, Research and Enerdy
  • Iuliu Winkler MEP, First-Vice President of SME EUROPE, Vice Chair of the Committee on International Trade
  • Paul Rubig MEP, Honorary President of SME EUROPE, Member of the Committee on Industry, Research and Energy, President of STOA
  • Patrick Gibbels, Secretary General of European Small Business Alliance

Moderátor bol Horst Heitz, Executive Director of SME EUROPE.

To čo ponúka Brusel alebo lepšie povedané Európska únia, my doma možno ani nevieme. A náš záujem je len vlažný. A to je veľká škoda. Áno, vidíme len obrovskú byrokraciu, veľa káuz a nedosiahnuteľnosť výsledku, ale keď nič nespravíme tak nič nedostaneme.

No a preto som strávil na letiskách a v lietadlách viac ako 12 hodín a v hotely pobudol 8 hodín a na cestách vlakom a autobusom ďalších 6 hodín, aby som mohol byť 2,5 hodiny tam, kde sa to všetko deje. Priamo tam. A tam, je to úplne iné. Tak priatelia. Chodte, ja už som tam bol a ešte sa vrátim, keď už sú dvere otvorené a kontakty nadviazané, lebo tam je toho veľa čo môžeme dostať, len sa netreba báť. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?