Uveriť a žiť ľahšie

Autor: František Lovíšek | 22.5.2016 o 10:44 | Karma článku: 5,39 | Prečítané:  1360x

Tak som uveril. A žije sa mi naozaj neskutočne ľahšie. Áno, ja IT manažér, niekdy s platom 3.500 a 20.000 ročnými odmenami Teraz žijem len z toho čo si za mesiac zarobím. Ako živnostník. Bez auta. Len tak voľne. A koľko mám času.

Aj pre IT (informačné technológie), moju veľkú lásku. Veď som stále manažér. Ale aj pre druhých a aj seba. Hlavne druhých. Vždy mám pre všetkých čas. Porozprávať, pomôcť, poradiť. Áno, mám aj stabilné zákazky, ale v podstatne nižších číslach. 

A tak, môžem sa venovať aj písaniu blogov. Áno a koľko ľudí mi "fandí" a hneď aké úvahy na moju adresu. Preto možno tí, čo ma nepoznajú, tak len odkazujem, že som neplodný, nikdy som nemal vlastné deti a preto som ich rád z domýšľavosti nazýval všetky svojimi deti. A tiež som nikdy nemal sobáš v kostole. No a od piatka som aj druhý krát rozvedený. To je ale chaos, že? :-).

Tak teraz som sám. Ale nie sám. S Bohom. A všetkými tými čo sú okolo mňa. Všetkých milujem. Tak ako sa patrí. Milovať Boha a svojich blížnych ako seba samého.

No a koľko príkladov mám, čo všetko mi Boh (Vesmír, Príroda, ... dosaď si čo sa Ti hodí) už pripravil. Áno, hladil mi cestu.

Na púti v Taliansku som sa modlil v kostole, zavreté oči a len ma stále niečo vyrušovalo A ja tak "Bože, však sa k Tebe modlím, tak čo ma rušíš :-)" a stále ma niečo rušilo. No a zdvihnem hlavu. A moja skupina nikde. Tak som so srdcom poletujúceho kolibríka vybehol a hľadal ich. A oni nikde. A tak som behal a hľadal. A nič. No a potom myšlienka. "Vráť sa". Tak som sa vrátil a tam kňaz. Taliansky. No a ja so svojimi dvoma rečami Slovenskou a Českou sa pýtam. "Slovak, group"? To bola múdrosť, že? A on, tak jednoducho "Tomba". No a išiel som dole k hrobke svätého pátra Pia a tam moja skupina.

Alebo, pri návrate z Talianska mi odchádzal vlak z Nového Mesta nad Váhom o 9:20. Vystupujem na železničnej stanici o 9:17. A ja chvatom. Áno, vlak stíham, ale budem platiť príplatok 1,5 Euro. Škoda tých peňazí. A v tom hlásenie. Vlak do Vaďoviec mešká 10 minút (čakal zmeškaný prípoj). Takže ja som si v pokoji kúpil lístok a nasadol.

No a do tretice. V Ríme sa mi rozpadli topánky. A iné nemám. Čo už len budem robiť. Jasné, že má iné, ale to sú športové a k slušnému oblečeniu sa nehodia. A myšlienka, nemôžeš chodiť neupravený. A tak som v Starej Turej v utorok s odhodlaním, že pustím žilou 80 Euro si išiel kúpiť topánky. A prídem pred obchod a tam už žiadna obuv. Ale farby laky. Tak tu si asi nekúpim topánky. No ale keď prišla myšlienka, tak idem. A pýtam sa. "Tu sa kedysi predávali topánky?".Áno, ale nevynášalo, tak sme sa zmenili na farby laky". "No OK" ,pomyslel som si. A spýtam sa "a čo tak topánky" a oni "máme ešte výpredaj. Tu sa pozrite" A tak som pozrel. Jedny boli pekné a hodili sa mi, aj moja veľkosť. No a celé za 6 Euro.No nekúp to :-). 

Tak tak, sa mi žije, keď verím. A čo vy priatelia? Aké méte skúsenosti?

No a ešte pre tých, ktorí by mi chceli hovoriť, že neviem gramatiku. Tak len toľko. Neviem. A už ani nebudem vedieť. Viem nepatrí sa. Ale čo už. A v dnešnom on-line svete je to aj tak jedno. A myslím si, že podstatná je myšlienka a skutky. Čo vy na to?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?