Také kacírske! Kacír u pápeža, alebo môže sa hriešnik v dnešnej dobe obrátiť a žiť s Bohom

Autor: František Lovíšek | 15.5.2016 o 12:25 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  979x

Áno, môže! Aspoň ja to tvrdím. Na svojom príklade. Ja píšuc také kacírske, hľadajúci v tme som sa vrátil včera z púte z Talianska.

V Taliansku som ja František, mohol navštíviť Svätého Františka z Assisi, Pápeža Františka a Františka Svätého pátra Pia. Som uveril naplno Bohu a chcem žiť naďalej len v svetle Krista. A preto odteraz budem žiť sám, bez ženy, v čistote a bez majetku, až do konca svojho života. S Bohom, Kristom, naplnený Duchom Svätým a podľa učenia evanjelia a cirkvi.

Na svojej dlhej a hriešnej životnej ceste som došiel k tomuto presvedčeniu. Nie, nie ja. Ale Boh ma doviedol. Áno, to by bola pýcha, že ja. Ja by som to sám nikdy nedokázal. Ale aké symbolické dnes na zoslanie Ducha Svätého, ja kacír a hriešnik tu verejne vyhlasujem, že budem naďalej žiť sám a čistý život.

Áno, už žiadne kacírske. Od budúceho týždňa to budú len radostné svedectvá o živom Bohu v našom každodennom živote.  A koľko už som toho aj sám za púť zažil. Áno, živého Boha. Na každom kroku mi hladil cestu. A staral sa o mňa.

Preto sa ospravedlňujem aj všetkým, ktorým som ublížil. Ja som všetkým odpustil, nemám na nikoho nič. A kto by chcel sa so mnou stretnúť, aby som sa mu ospravedlnil osobne alebo aj verejne, tak rád to spravím.

Tak priatelia. A čo vy na obrátenie hriešnika?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovi fašisti už majú plán B. Ani zákaz strany ich nemusí odstaviť

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?