Také kacírske! Prečo krstiť nevedomých!

Autor: František Lovíšek | 8.5.2016 o 12:00 | (upravené 8.5.2016 o 16:38) Karma článku: 4,26 | Prečítané:  980x

Áno, krstíme nevedomých, teda novonarodené deti. Len z vôle rodičov a cirkvi ich pokrstíme. Prečo nepočkáme na ich názor? Veď ak Človek = telo + Duša a Duša je od Boha, tak Duša si k Bohu cestu nájde a Boh jej určite pomôže.

Tak, prečo nepočkáme na ich názor. Bojíme sa ho? Alebo si myslíme, že sme múdrejší ako oni? Alebo je to len, aby už bola ovečka v tom alebo onom košiari? Áno, krstíme, aby sme zmyli prvotný hriech a cirkev to tak robí, kvôli tomu, že keď náhodou dieťa zomrie, tak aby nemalo prvotný hriech. A možno som to správne ani nepochopil. Ale aký už len hriech má duša od Boha len narodená. Viem, že sa učí, že prvotný hriech je od Adama a Evy. No ale ja som to nikde v Biblii, teda tej druhej nečítal. Tam, som len čítal, že Ježiš sa dal pokrstiť ako dospelý a tak je to správne.

Aj ostatní sa krstili, ale ako dospelí. Tak prečo sme my, teraz viac ako oni za Krista? Prečo nenecháme Dušu rozhodnúť sa a ja pevne verím, že by sa dala pokrstiť. Veď čo je krajšie ako žiť s Bohom a milovať Ho a milovať blížneho svojho ako seba samého.

Tak tak nejako priatelia moji. A vy, aký názor máte?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?