Také kacírske! Je eutanázia hriech?

Autor: František Lovíšek | 1.5.2016 o 15:03 | Karma článku: 3,60 | Prečítané:  980x

Áno, je. Podľa katolíckej cirkvi je eutanázia hriech. Každé zabitie je hriech. Ale otázka na riešenie je, kedy duša odchádza z tela. Keď Človek = Telo + Duša a my udržujeme v umelom spánku telo človeka, je tam ešte duša?

V minulosti mi jeden veľmi veľmi veľmi múdry človek, lekár a manažér z oblasti zdravotných poisťovní povedal, že nemôžeme zachrániť všetkých a mali by sme si povedať cenu za udržanie života. Teda stanoviť čo stojí život človeka. Vtedy som ostal ako socha. Aké nehumánne. No, časom a keď vidím koľko ide do zdravotníctva, teda nie že ide, ale cestou do zdravotníctva sa odlieva, tak potom tá otázka je namieste.

Naozaj vždy a za akú cenu udržíme život? A čo je to život? Moja babka, ktorú som mal nesmierne rád, mala slabé srdce a lekár jej v 85 rokoch povedal, že či ho nechce vymeniť. A myslel to vážne. Bolo to humánne a na mieste, alebo to bolo nehumánne?

Čo všetko vieme ako ľudia s telom urobiť a duša to už dávno nepotrebuje? Kedy je ten čas, kedy duša už je preč z tela a len my svojimi technickými dokonalosťami udržujeme život tela.

Keď telo človeka trpí a duša je s ním, tak vtedy zabitie je hriech. Ale je hriech neposkytovať ďalšiu podporu trpiacemu telu, len pomáhať, aby tak netrpelo a duša voľne a rýchlo môže s telom odísť? Tu vidím tú hranicu, kde my by sme mali zvážiť čo je hranica umelého udržiavania tela bez duše a čo je záchrana života. 

A teda otázka je stále na mieste. Koľko stojí život? Alebo, kedy nie je eutanázia hriech?

 Tak priatelia, budem rád za váš názor. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovi fašisti už majú plán B. Ani zákaz strany ich nemusí odstaviť

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?