Také kacírske! Je potrat hriech, alebo kedy vstúpi duša do tela a koľkokrát?

Autor: František Lovíšek | 24.4.2016 o 17:34 | Karma článku: 3,79 | Prečítané:  1076x

Áno, potrat je hriech. Aspoň z pohľadu Katolíckej cirkvi určite. Ale moje kocky v hlave a riešenie rovníc hovoria, že Človek = Telo (s mozgom, ktoré vie klonovaním vytvoriť aj človek) + Duša (nesmrteľná duša, duša zrodená z Boha).

Tak potom si kladiem znova otázku, takú kacírsku. Je potrat hriech? A ďalej rozvíjam rovnicu. Smrteľné telo si vie spraviť aj človek klonovaním. Potom zostáva neznáma len kedy príde nesmrteľná Duša do smrteľného tela, aby vytvorila človeka. No a nech sa akokoľvek namáham a presúvam kocky a hľadám rôzne riešenia, tak mi to vychádza, že len Boh určí, kedy vstúpi Duša do tela. A Duša pri Bohu čaká na svoj čas. 

A ďalšia otázka, ďalšie preskupenie kociek, riešenie rovnice. Vyberá si Duša Telo? Lebo ak áno, tak potom si vyberá do akej rodiny príde a čo ju čaká. Ju Dušu, na Jej ceste k dokonalosti. Aby Duša vyspela a bola hodná byť súčasťou Boha.

A už je len krok k riešeniu, že Duša sa vracia až kým nedosiahne dokonalosť. Na to, aby dosiahla dokonalosť, ale potrebuje telo. Smrteľné telo, s ktorým Duša môže podľahnúť pokušeniam Diabla. Ale je len na nej, aby rástla. 

Áno, môže rásť a byť v tele kým nedospeje. A to telo nemusí byť telo človeka na Zemi, ale môže byť iná matéria na inej planéte a dokonca v inom vesmíre. A keby len vesmíre, ale aj v  inom čase. Či na Zemi alebo inde. Lebo Boh a Duša nemá čas. Len musí dospieť. 

A tak sa mi kocky usporiadali a rovnica dala novú hodnotu. Potrat nemusí byť hriech. Ak je to skúška Duše v tele človeka, z ktorého sa má zrodiť nový človek. Nový človek, ktorý má telo splodené zo spermie a vajíčka a potom sa k nemu pripojí Duša. A tá Duša vie, že ide len na chvíľu na Zem a potom sa hneď  vráti k Bohu. 

Tak, tak nejako  mi  vyšlo riešenie rovníc. A čo vy, aký máte názor?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovi fašisti už majú plán B. Ani zákaz strany ich nemusí odstaviť

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

SVET

NATO ide do vojny proti Islamskému štátu

Bruselský summit aliancie zatienili teroristické útoky v Manchestri.


Už ste čítali?