Budúcnosť je v on-line svete, alebo ako z internetu do Spoločného vedomia

Autor: František Lovíšek | 19.4.2016 o 17:33 | (upravené 20.4.2016 o 8:37) Karma článku: 3,53 | Prečítané:  652x

Smerovanie ľudstva je vždy po špirále. Vyvíja sa telo aj duša. A teraz sme prišli na začiatok ďalšej unikátnej cesty. Cesta z praveku, cez internet, pokračuje on-line svetom a budúcnosť je v Spoločnom vedomí. To je naša cesta. 

Áno, ľudstvo si vybralo cestu. Cestu informatizácie a on-line sveta. Môžeme hovoriť, že je to koniec sveta, alebo kam to vedie. Ale ľudstvo si vybralo. Netvrdím, že je to najlepšia cesta a správna, ale vybralo si. No tiež netvrdím, že je to zlá cesta. Ľudstvo má množstvo možností ako ísť ďalej a ono si vybralo internet a on-line svet. 

Jasné, všetko je ešte možné zvrátiť, ale to by už nebola cesta po špirále, ale krvavý začiatok novej cesty po novej špirále. Tiež netvrdím, že tadiaľ nepôjdeme. Je to len naša vôľa, alebo čo dovolíme. 

Som optimista a vychádza mi, že ideme správne po danej ceste. A tak je tu internet a on-line svet. Počúvam zo všetkých strán: "Kam tá mládež speje". No, ona speje tam, kam sme ju my doviedli. Svojim pohodlím a technikou. A to nie len technikou tohto tisícročia, ale aj minulého. Veď ľudstvo si vybralo technické smerovanie. A určite na tom nie nič zlé. Je to len jeden z možných scenárov vývoja.

Sme len na začiatku tejto cesty, ale už sú tu veľmi výrazné prvé lastovičky. A kedže ide o IT, tak rýchlosť nábehu bude famózna. A môžeme očakávať len exponenciálne zrýchľovanie.

Prvými lastovičkami sú cloudové centrá. Ďalej operačné systémy, ktoré už nebudú na zariadení, ale zariadenie sa pripojí na systém. A človek cez systém sa pripojí k svojmu on-line priestoru. A je jedno kde je. Človek so svojou identitou cez automatické pripojenie v najbližšom zariadení bude vo svojom on-line svete s ostatnými ľuďmi a svojimi potrebami.

Že sci-f?. Nie. Realita. A dávam tomu max 10-20 rokov. Pozrite sa, aké zariadenia už teraz sú a všetko sa sťahuje do centier. Hodinky, TV, notebook, PC, auto, lampa, chladnička, .... všade je už počítač a všade je už wi-fi pripojenie. Ten smer je daný. A to ešte mobily, elektronické karty, ... . 

Áno veľa ľudí sa bojí. Však o mne všetko budú vedieť. Je to tak. Tá cesta, ktorou ideme, je cesta Spoločného vedomia, kde všetci všetko vedia. A to je tá hrôza, lebo každý z nás má niečo ukryté, čo nechce aby druhí videli. 

Ale cestu sme si už vybrali a ideme ďalej. Budeme mať okuliare (mikročip v oku), cez ktoré bude ukladané čo vidíme. Všetky naše činnosti budú uchovávané v centrách. Náš tlak, tep, aktuálna poloha, kade chodíme a čo kupujem, komu voláme, koľko zarábame a kde míňame. Áno aj koľko krát sme boli na záchode a aké máme choroby. A či sme si večer umyli zuby. Čo si obliekame. Aj oblečenie bude počítač.A všetko môže byť k dispozícii všetkým a on-line. 

Teraz len nastaviť tie správne pravidlá hry pre on-line svet. Čo, kto a kedy môže vidieť. Čo je súkromie a čo verejný priestor. A potom bezpečnosť. Vždy sa nájde percento tých, ktorí chcú ublížiť. Áno, pred tými sa treba chrániť. Ale všetci ostatní si budú užívať on-line svet. Svet farieb, voľnosti a slobody. Priestor a čas nebude limitom. A hmota prestane byť príťažou.  

Áno, ľudstvo už nebude mať telo, tak ako ho teraz poznáme, bude iné. Uvidíme aké. Necháme tomu čas. Ale keď máme lásku v srdci, tak potom on-line svet, svet spolupráce všetkých so všetkými je naša budúcnosť. A tam vytvoríme Spoločné vedomie, kde už nebudú len naše údaje, ale aj naše pocity, city, myšlienky a určite aj stav našej mysle a duše :-)

Tak priatelia. Úlet, alebo len začiatok reality? Lastovičky už sú tu. Sú to všetky on-line produkty, napr. mne blízke keepi a beapp. Ale je toho naozaj veľa. Stačí sa len otvoriť a spolupracovať. 

Už sa na to teším...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?