ERP systém s dušou pre AGRO segment - HELIOS Orange

Autor: František Lovíšek | 14.4.2016 o 23:43 | (upravené 15.4.2016 o 17:08) Karma článku: 2,78 | Prečítané:  480x

V SR je veľa vynikajúcich ERP systémov pre stredný segment. Profit Plus od Softip-u, SPIN2 od Asseco Solutions SR, MS NAV od Microsoftu, SAP B1 a potom aj IS Karát a mohol by som pokračovať. 

Ale HELIOS Orange od Asseco Solution CZ má niečo viac.  Jeho hlavná pridaná hodnota je v otvorenosti systému. Áno, otvorenosti pre vývoj aj ďalšími vývojovými spoločnosťami. To je nesmierna výhoda. Kedy je možné dotvárať systém o ďalšie špecializované oblasti. Tak ako to robí v HELIOS Orange spoločnosť INMEDIAS a.s. pre AGRO segment.

Rozložením vývojových kapacít medzi tvorcu systému Asseco Solution, ktorý tvorí jadro a nosné moduly ERP systému Helios Orange ako aj legislatívu pre Českú aj Slovenskú republiku a partnerov, ktorí tvoria špecializované moduly a riešenie pre jednotlivé brandže bolo možné dosiahnuť neuveriteľnú šírku špecializované pokrytia s rozložením vývojových nákladov. A hlavne vývoj beží paralelne a tým aj čas vývoja je omnoho kratší. Zvyšuje sa flexibilita a dostupnosť programových úprav.

Ďalšou výhodou je detailná znalosť problematiky. Lebo u partnerov sú špecialisti na dané oblasti a brandže, ktoré si nemôže dovoliť „centrálny“ výrobca.

Pri riešení pre AGRO segment sa došlo, aspoň podľa môjho názoru, na samú hranicu dokonalosti. Prečo? Lebo hlavný mozog je človek od fachu. Vilém Srnec, jeden zo zakladateľov INMEDIAS a.s. Jeho dokonalá znalosť problematiky v kombinácii s logickým myslením a zmyslom pre detail vytvorili majstrovské dielo. Dielo, ktoré teraz využíva množstvo poľnohospodárskych podnikov.

Nesmiernu funkcionalitu ocenia skôr podnikatelia s viacerými poľnohospodárskymi podnikmi. Kedy napr. traktor z jedného podniku obrába pole druhého podniku, vodič je z tretieho podniku a keď používa postrek, tak ten môže byť zo štvrtého podniku. A všetko sa presne eviduje, účtuje v danom podniku, aj mzda vodiča. A ja ako majiteľ všetkých podnikov mám ucelený prehľad nad všetkými podnikmi.

To je potom krása riadiť. A koľko to môže doniesť úspor. Keď predtým boli v štyroch spoločnostiach  štyri účtovníčky, tak teraz postačuje jedna. A systém robí veľa vecí sám na pozadí.

A to nehovorím, ako samozrejmosť GPS na traktoch a s prepojením na katastrálne mapy presne viem kde orie, kedy na akom poli a aký vodič a potom môžem aj mzdy presne spočítať. Aj viem kde sa mi traktor pohyboval.

Ale ako som uviedol na začiatku. V SR je veľa krásnych EPR systémov a môžu byť použité aj pre Agro segment. Lebo každý má iné nároky na riešenie, na jeho cenu a množstvo ďalších kritérií.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?