Také kacírske! Potrebuje Boh určenie pohlavia?

Autor: František Lovíšek | 17.4.2016 o 12:47 | (upravené 17.4.2016 o 17:43) Karma článku: 4,16 | Prečítané:  1012x

A znova som sa zamyslel. Teraz na prechádzke s mojim malým pudlíkom. A prišla mi otázka. Taká kacírska! Potrebuje Boh určenie pohlavia, keď nepotrebuje telo? No a vyšlo mi že nie. 

Moje kocky v hlave sa snažili vyriešiť matematickú rovnicu. Potrebuje Boh určenie pohlavia. Veď je všemohúci, stvoriteľ vesmírov. Nepotrebuje, ale vytvára, čas, priestor a hmotu. Tak prečo by potreboval určenie pohlavia. Už minule mi vyšlo, že nepotrebuje telo. Áno, kacírske. A teraz. Moje kocky v hlave hovoria, že On nepotrebuje určenie pohlavia. Také kacírske. To je len pre nás. Nás na Zemi. Nás, nedokonalých. Čo potrebujeme telo, pre našu dušu. No a to telo na tejto planéte Zem rozlišuje pohlavie. Lebo Boh to tak stvoril a tak je to dobré. Ale keď Boh, nepotrebuje určenie pohlavia, tak rovnice sa preskupujú a vychádza mi, že ani Boh Ježiš nepotrebuje určenie pohlavia. Áno, tu na Zemi potreboval. Lebo tu je to tak treba. Ale Boh Ježiš v spojení s Bohom Otcom. Načo určenie pohlavia?

No a keď nemá Boh určenie pohlavia, má ho moja duša? A rovnice sa riešia, kocky preskupujú. No a vychádza mi, že ani moja duša nepotrebuje a nemá určenie pohlavia. 

A potom som zmätený.Toľko emócií. Kladných aj negatívnych. A počul som vykrikovať niektorých "Ja ktorý verím v Boha, to predsa nemôže byť inak, len muž a žena to je manželstvo. A spolu s deťmi tvoria rodinu.". 

A potom druhí "Na pohlaví nezáleží, hlavne, že sa máme radi a máme lásku v srdci."

No a ja úplne zmätený. Kto má pravdu. A prečo toľko nenávisti. Kde sú dve základné prikázania. Miluješ Boha ... a miluješ blížneho ako seba samého. To mi ušlo. Vytratilo sa z ulíc. Len agresia a nenávisť skupín k niečomu, čo ani nie je dôležité. Pohlavie. Áno, pohlavie nie je dôležité. Ale láska áno.

Boh stvoril všetky stvorenia na Zemi. Aj z jedného aj z druhého tábora. A kde je láska blížneho medzi nimi?

Tak som sa zamyslel. Čo to vlastne chcú jedna aj druhá strana? Źe manželstvo je len zväzok muža a ženy. OK. To dáva zmysel. Ale dáva mi aj zmysel registrované partnerstvá, pretože sa tak žije ľahšie a duši je to jedno, veď ona pohlavie nerozlišuje. 

Ale potom je tu iná vec. To už nejde ani s mojimi kockami. Rodičovstvo a výchova detí. Fakt je, že dieťa sa narodí žene a muž pri tom fyzicky nemusí byť, stačia jeho spermie. 

A potom ďalší pohľad, na plné detské domovy, kde dieťa je len zamestnanie. Áno, veľmi si vážim tých ktorý tam robia. Je to veľká odvaha. Ale nie je to domov.

Čo je lepšie? Keď nechcené dieťa vyrastá v detskom domove a bez lásky a rodinných návykov. Alebo ho vychovávajú milujúce bezpohlavné duše a naučia ho, ako žiť v rodine. A dajú mu lásku na celý život. 

Tak, tak nejako priatelia som so svojimi kockami a rovnicami dnes riešil čo s pohlavím ... A čo vy? Aký máte názor?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?