Také kacírske! Potrebuje Boh telo?

Autor: František Lovíšek | 10.4.2016 o 14:58 | Karma článku: 5,18 | Prečítané:  923x

Tak som sa zamyslel, bolo to v kostole na omši, k čomu Boh potrebuje telo. Veď je nekonečný. On je vždy a všade. On, ktorý nepotrebuje čas, priestor ani hmotu. A došiel som k záveru, že nepotrebuje!

Také kacírske, však?  Áno, je. Som človek s prísnym logickým myslením. V hlave mám kocky, ktoré sa preskupujú tak, aby všetko malo svoj poriadok a zmysel. Poznám len 0 a 1.Veď som vyštudoval EF SVŠT a pracujem v IT segmente.

Ja, neveriaci a nepokrstený som na svojej ceste životom dospel k tomu, že Boh existuje. Má to pre mňa logiku i usporiadanie a preto som sa dal v roku 2007 pokrstiť. 

Ale, aby som neodbočoval. Keď som sa zamyslel, tak ako pri riešení matematickej rovnice či Boh potrebuje telo, vyšlo mi, že nepotrebuje. Načo by mu bolo? On je všade. Je stvoriteľ vesmíru (cez veľký tresk).  A určite nie len jedného, ale n-vesmírov. Je stvoriteľ života a podľa mňa nie len na Zemi, ale aj na iných planétach. Veď prečo by sa obmedzoval. Tak prečo by mal mať telo? Telo, ktoré obmedzuje.

Telo dnes dokáže vytvoriť klonovaním aj človek, ale dokáže vytvoriť dušu? Nie, to len On. Tak prečo by Boh mal mať telo? Takže ak pripustím, že nepotrebuje, to ale neznamená, že si ho nevie vytvoriť, veď je všemohúci, tak potom vyvstáva ďalšia otázka. 

Potrebuje Ježiš Kristus telo? V apoštolskom vyznaní viery je písané  "... vystúpil na nebesia a sedí po pravici Boha Otca všemohúceho." Ale keď Otec nemá telo, ako môže sedieť Ježiš  po Jeho pravici? On Boh Ježiš sa spojil s Bohom Otcom, to dáva logiku a zmysel, ale telo nie.

Keď pokračujem v čítaní z apoštolského vyznania viery "... verím vo vzkriesenie tela a v život večný ..."  Načo by mi už len bolo telo. Veď chcem žiť večne a s Bohom a on telo nemá, tak prečo ja? Áno, duša je nesmrteľná a tu na Zemi sa musí veľa učiť skrze cestu utrpenia Ježiša Krista. Ale prečo by som chcel vzkriesiť telo? Áno, budú ma súdiť a mám život večný. Ale čo keď moja duša potrebuje ešte čas na "opravu". Tak prečo nie znovuzrodenie v inom tele, v inom čase, v inom priestore, planéte či vesmíre. Tak aby duša mala čas rásť. To dáva zmysel. 

Takto priatelia mi tá moja logika dala kacírske riešenie rovníc, ale srdce mám stále naplnené láskou. Verím v Boha a milujem ho nadovšetko a milujem blížneho svojho, alebo sa aspoň o to snažím, ako seba samého. 

 

   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?