Rozprávka o tom, ako som prišiel o dom (skoro)

Autor: František Lovíšek | 27.2.2016 o 2:00 | (upravené 26.7.2016 o 7:59) Karma článku: 10,98 | Prečítané:  2124x

Kde bolo, tam bolo, bolo dobre a boli istoty. Istota, že štát za mňa všetko spraví (skoro), že musím platiť dane, odvody, spotrebnú daň za alkohol, za naftu, za súdruhov. Aha za súdruhov už zrušili. Hovorili sme im členské známky.

Ale ostala istota, istota, že štát na mňa nikdy nezabudne.

A nezabudol. Poslal mi exekučný výmer (9/2015). No a je to tu. Nevadí, že splácam hypotéku. Ale nezaplatil som štátu. Teda Krajskému riaditeľstvu policajného zboru v BA 250 Euro. Na exekučnom výmere nie je síce uvedené za čo. Ale veď ja zrnko v prachu, baránok, predsa musím vedieť za čo. Alebo, len tak pre istotou a do budúcnosti, preventívne. Ale ja si spomínam. Spôsobil som dopravnú nehodu (9/2012). Aj som sa k nej priznal. Aj som zaplatil (12/2012).

No to je málo. Lebo vrchnosť o tom nevie. Tak volám ja baránok, tiež ovečke na exekučnom, že prečo si na mňa vrchnosť spomenula. Či náhodou nejde o omyl. Ale nejde. Oni, teda vrchnosť, nič nemajú zaevidované vo svojom systéme  SAP. Hmm a to je veľké. Tak ovečka z exekútorského úradu na základe vrchnosti vymerala mi exekučný príkaz. Mne baránkovi. A ak nezaplatím 300 Euro tak prídem o dom a je tam aj dátum. Dátum dokedy mám jej, ja baránok , ovečke poslať zoznam svojho majetku a ďalej s ním nehýbať , aby vedeli, kde mi majú týchto 300 euro zobrať. Veď správne. Keď som nezaplatil.

Ale ja som zaplatil. Aj som to našiel. Ešte, že si odkladám každý lístok aj od banánov, aj od topánok aj od smetí, aj od hlavy. Tak som zaplatil presne 15.12.2012. A presne 250 Euro. Ešte aj poštový poplatok som zaplatil. Presne tak, ako mi vrchnosť uložila. Ja baránok. Veď ja viem čo musím. A istoty mám.

Tak som to ovečke na exekútorskom povedal. A ona ovečka to povedala ďalej vrchnosti KR PZ v BA. A oni. No a to je istota. To dohľadali. A súdruhovia v SAP našli. No aj napísali ovečke na exekučný úrad, že už mi nemusí zobrať dom. Lebo majú svojich 250 Euro. A ovečka z exekučného úradu, mne baránkovi, to poslala. Kópiu tohto listu. Tak si ju založím. Ako všetko

Tak, tak priatelia. Ja, baránok aj v spolupráci s ovečkou, za čo jej týmto ďakujem, sme sa dopátrali pravdy vo vrchnosti v SAP . Alebo, že by aj na vrchnosti boli len ovečky, baránkovia a istoty? A čo keby, ovečky a baránkovia na vrchnosti aj vedeli ako SAP používať a prípadne aj iniciatívu na dohľadanie platby podľa mena, adresy alebo sumy s istotou vykonať. Hmm, ale potom, kedy by si na nás vrchnosť spomenula?  Ale mám radosť, lebo určite budú iné istoty a iné radosti a spomenú si na mňa. Už sa na to teším.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Veľký objav astronómov, ďaleké planéty môžu mať vodu aj život

V systéme Trappist-1 je sedem Zemi podobných planét. Tri z nich môžu mať oceány z tekutej vody.

KOMENTÁRE

Každý astronóm a tvorca nových liekov im pripomína, aké sú nuly

Namiesto cesty ľudstva na Mars, rozprávajú blázni o malom človeku.


Už ste čítali?