A je to tu. Hurá! Tri krát hurá!

Autor: František Lovíšek | 27.2.2016 o 0:00 | (upravené 29.2.2016 o 8:52) Karma článku: 6,02 | Prečítané:  811x

Áno, je tu nádherný čas.Čas jarného zobúdzania. Ale čo tam po jari. Hlavne, že sa zobúdzajú naši politici. Veď sú voľby. A toľko sľubov. Hneď mi je dobre na duši. Čaká ma určite nádherná budúcnosť.

No a potom zazvonil budík. Hmm. Rozprávka sa skončila. Teda tá o krásnej budúcnosti. Tie sľuby ostali. Aj politici. Aj tie stále známe tváre a percentá, ktoré sa nehýbu. Smutný to pohľad do budúcnosti. A na lavičke dvaja medzi sebou. „Nie je koho voliť, tak budem okopávať záhradu“. A ten druhý „Áno, aj ja budem radšej doma. Veď má byť pekne“.

A ja im v duchu dávam za pravdu. Koho len pôjdem voliť. Ľavica to dobačovala na jasné istoty a teraz smeruje nezadržateľne k utešeným zajtrajškom. Ale asi len pre pár vyvolených.

A pravica. Tu smutno ako v nedeľu večer, keď už nie je čo robiť a len sa čaká, kedy sa pôjde spať a bude pondelok. Tí nikdy nebudú schopní sa zjednotiť. Čo pravicová strana to Juraj Jánošík. Každý vodca. Ale slabých 5, 6, 7, 8 percent. No a tí čo máju nad desať sú buď rovno kolaboranti s ľavicou. Čo im nemožno zazlievať. Alebo vodcova ješitnosť ich oberá o poslednú možnosť spolupráce s ostatnými.

Hmm. Tak ostanem doma. Ako Tí dvaja na lavičke. Ale to si potom môj hlas rozdelí spravodlivo ľavica 50% a roztrieštená pravica po cca 10%. To mi je už len vízia. Veď ja som vlastne volič štátostrany.  Asi by som mal byť na to hrdý. Ako za starých čias. Len tam sa muselo ísť voliť aj keď, len jednu stranu.

Ale dostal som myšlienku. A som na ňu hrdý. Veď myšlienka v mojom veku už nechodí každý deň. Ale došla. A už mám aj koho voliť. A tak som sa rozhodol. Budem voliť nepolitikov, odborníkov a slušných ľudí na kandidátke strany, ktorá sa do parlamentu podľa prieskumu dostane. Jasné, že taký človek nikdy nie je na zvoliteľnom mieste. Ale to už je výzva. A hneď je koho voliť. Lebo strany sú plné odborníkov, nepolitkov a slušných ľudí. Len na nezvoliteľných miestach. Samozrejme, česť výnimkám.

A keď som kandidátky lepšie preštudoval, tak som aj našiel a budem krúžkovať, napr. V.Sirotku na 30 mieste kandidátky za KDH. Čestný to chlap. S rovnou chrbtovou kosťou. A j odborník. Veľa vie o malých podnikateľoch a ich potrebách. A už dlho sa im venuje.  Áno venuje sa im v Slovenskej asociácii malých podnikov. A bez nároku na odmenu. Lebo ho to baví.

Tak priatelia. Ja už viem koho budem voliť. A vy? Treba ísť voliť a nájsť si toho pravého. Možno práve Tvoj hlas zaváži. Ja verím v závan motýlieho krídla. Áno. Bude to, čo chcem. Aj môj hlas je ako motýlí závan. A môže rozhodnúť :-).

Tak idem na to priatelia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Akcia proti Kiskovi je porovnateľná len s únosom mladého Kováča.

DOMOV

Šéf protikorupčného úradu Kovařík: Politikov treba vyšetrovať citlivo

Policajti pri citlivých kauzách nemôžu zisťovať všetko, musia brať ohľad aj na česť politika, tvrdí Ficov šéf boja proti korupcii Peter Kovařík.

PRIMÁR

Keď mejkap podráždi. Problémy, ktoré vyvoláva kozmetika

Vyberte si kozmetiku, ktorá nepoškodí pleť.


Už ste čítali?