Také kacírske! Kacír u pápeža, alebo môže sa hriešnik v dnešnej dobe obrátiť a žiť s Bohom

Autor: František Lovíšek | 15.5.2016 o 12:25 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  936x

Áno, môže! Aspoň ja to tvrdím. Na svojom príklade. Ja píšuc také kacírske, hľadajúci v tme som sa vrátil včera z púte z Talianska.

V Taliansku som ja František, mohol navštíviť Svätého Františka z Assisi, Pápeža Františka a Františka Svätého pátra Pia. Som uveril naplno Bohu a chcem žiť naďalej len v svetle Krista. A preto odteraz budem žiť sám, bez ženy, v čistote a bez majetku, až do konca svojho života. S Bohom, Kristom, naplnený Duchom Svätým a podľa učenia evanjelia a cirkvi.

Na svojej dlhej a hriešnej životnej ceste som došiel k tomuto presvedčeniu. Nie, nie ja. Ale Boh ma doviedol. Áno, to by bola pýcha, že ja. Ja by som to sám nikdy nedokázal. Ale aké symbolické dnes na zoslanie Ducha Svätého, ja kacír a hriešnik tu verejne vyhlasujem, že budem naďalej žiť sám a čistý život.

Áno, už žiadne kacírske. Od budúceho týždňa to budú len radostné svedectvá o živom Bohu v našom každodennom živote.  A koľko už som toho aj sám za púť zažil. Áno, živého Boha. Na každom kroku mi hladil cestu. A staral sa o mňa.

Preto sa ospravedlňujem aj všetkým, ktorým som ublížil. Ja som všetkým odpustil, nemám na nikoho nič. A kto by chcel sa so mnou stretnúť, aby som sa mu ospravedlnil osobne alebo aj verejne, tak rád to spravím.

Tak priatelia. A čo vy na obrátenie hriešnika?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

KOMENTÁRE

Renzi dal sám sebe mat. Dostala ho aj Európa?

Taliansky výsledok je politicky nepomerne ďalekonosnejší než rakúsky.

SVET

Taliansky premiér Renzi po prehre v referende podá demisiu

Hlasovanie zaznamenalo vysokú účasť.


Už ste čítali?